Olaplex - zkušenosti

Začátkem roku 2015 k nám zavítal fenomén OLAPLEX. Zázrak, o kterém všichni povídali a začali s používáním v salonech. Sliboval krásné, pevné a zdravé vlasy plné lesku a pružnosti. A tedy můžeme si dnes s odstupem času říci, že nám nelhali Samozřejmě všechno má svá pro i proti a ani zázračný Olaplex nezachrání úplně všechno. Pojďme si říct, co to je, nač to je a pro koho to je.

Co je Olaplex?

Vytvořili ho dva přední odborníci v oblasti chemie a materiálů Dr. Eric Pressly a Dr. Craig Hawker. Vymysleli chemickou složku bez silikonů a minerálních olejů, která dokáže obnovovat ve vlasu rozbité disulfidové vazby (ty jsou opravdu velmi důležité, neboť nám drží vlas pohromadě ), během chemického ošetření a také po něm. Působí hluboko ve vlasu, tam kde se žádná maska nebo kondicionér na vlasy nedostanou.

Nač je Olaplex?

Při každém barvení, odbarvení, česání, žehlení, fénování vlasů, tedy jakémkoliv chemickém a mechanickém procesu narušujeme strukturu vlasu. Při tom chemickém více, při mechanickém méně, ale přece . Z toho vyplývá, že vlas je třeba dostavět. Výrobci šli na to velmi sofistikovaně a očíslovali ho tak, abychom věděli jak postupovat při jeho aplikací.

No.1 a No.2 patří do rukou výlučně KADEŘNÍKŮM, řádně zaškoleným, aby mohli zhodnotit, co Váš vlas potřebuje (test elasticity vlasu) a jak často to potřebuje. A to všechno kvůli tomu, protože všeho moc škodí a také mnoho Olaplexu může škodit vlasům. Olaplex vytváří vlasu kostru a musíte mu dodat i maso aby držel po kope. Pokud mu ho nedodáte, vlasy bude takový "preolaplexovaný", až bude křehký jako sklo a náchylnější k lámání. V salonu Vám ho může kadeřník přidat do barvy, odbarvovače nebo Vám udělat ošetření hlavně si prosím nechte poradit.

Olaplex působí uvnitř vlasu a proto jeho účinek, nemusíte vidět hned, ale až doma, když si vlasy umyjete a budete si je česat. Budou pevnější, pružnější, méně se motat a nejpodstatnější méně lámat (můj oblíbený výraz- již nebude sněžit z hlavy při česání)

No.3 je kúra na domácí péči a slouží k obnovení salónního ošetření. Nanáší se na mokré vlasy před umytím a nechává se působit minimálně 20 minut. Následně vlasy umyjete No.4 šamponem, který je hydratační jak pro pokožku, tak i pro vlas. Má výbornou pěnivost, takže ho stačí opravdu málo a raději přidat trošku vody jako více šamponu. Po vypláchnutí šamponu vlasy jemně otřít ručníkem a nanést úžasný No.5 kondicionér, který vlasům dodá to potřebné masíčko a uzavře kutikulu vlasu. Při množství to opět není třeba přehánět a raději dát méně a pak přidat. Kondicionér rozetřete po celé délce vlasů a rozčešte. Rozčesání vlasů s kondicionérem vlasy netrpí a pomůže Vám to produkt nanést rovnoměrně na celé vlasy. Nechte působit minutku nebo dvě.

Vlasy důkladně, ale opravdu důkladně opláchněte (ne vařící vodou). Měly by jemně vrzat, tehdy jste produkt dostatečně vyčistí. Vlasy zabalte na 5 max 10 minut do turbanu.

Na řadu přichází úplná novinka Olaplex No.6 . okouzlila mě účinky jako snížení krepovitosti vlasu, urychlení sušení a hlavně termoochrana. Takový malý a takový silný zároveň. Jeho konzistence je hustý krém. Nanáší se do vlhkých vlasů před foukáním vlasů. Stačí ho velmi malé množství, které si rozetřete v rukou a vetřete do vlasů po celé délce. Pokud to s množstvím přeženete můžete si vlasy mýt znovu . Trénink dělá mistra a netřeba se toho bát.

Pro koho je Olaplex?

Tuto práci bych nechala pro Vašeho kadeřníka, aby zhodnotil v jakém stavu máte vlasy. Obecně moje zkušenost je, že je pro každého ale třeba zvážit intenzitu ošetření. Ideální je pro odbarvené vlasy, melírované vlasy, barvené vlasy ale i naturální, kudrnaté a suché vlasy.

Je důležité myslet na to, že Olaplex produkty nejsou číslovány ze srandy, ale proto, že na sebe navazují a začátek Vaší Olaplex turistiky by měl začít v salonu konzultací . Olaplex není trend, Olaplex je revoluce.