Čištění vlasů

Služba, která nesmí chybět v žádném kvalitním salonu. Proč tak velmi záleží na čištění vlasů? Proč bez této služby nepracuji? Jak se vám zlepší kvalita vlasů?

Co čistím z vlasů?

Určitě jste si už někdy doma všimli v rychlovarné konvici nánosy tvrdé vody. Přesně takový jistý povlak se usazuje i na vlasech. Pouhým okem běžně není viditelný, ale dokáže potrápit nejednu kadeřnickou hlavu. Minerály a chemické prvky ve vodě, zbytky stylingu, drogistické kosmetika (obalovací), dokonce i léky, které jste kdy brali. Samozřejmě nesmíme vynechat i vnější prostředí v podobě smogu, koupání v bazénech, saunování. Vlas dokáže nasát vše co je kolem nás. Obzvlášť pokud je porézní, silně chemicky odbarvený. Projevuje se splyhnutými, matnými vlasy. Barva nechytá podle představ, rychle se vymyje a je nerovnoměrná. Blond rychle zažloutnout. Problémy s překrýváním šedin. Dokonce tyto nánosy mohou způsobovat i problémy s vlasovou pokožkou, nejen s vlasy.

Čím čistím vlasy?

Na našem trhu jsou momentálně dvě značky Malibu C a Urban Alchemy. Malibu C je značka, která přišla na trh již v roce 1985, čili žádný výstřelek dneška. Kromě toho, že aktivně řeší životní prostředí a dbá na něj i při výrobě svých produktů je 100% vegan, bez umělých parfémací, parabenů a sulfátů. Ve svých přípravcích používají nejčistší formu vitamínu C na bázi aktivních krystalů. Jejich wellness sáčky dokáží řešit i odmývanie kosmetického pigmentu, i problémy s vlasovou pokožkou. Najdeme je ve formě pro kadeřníky a také jako součást domácí péče pro klienty. Urban Alchemy narozdíl od Malibu C obsahuje kromě vitamínu C ještě výtažky z mořské řasy a mořské soli. To čím budu čistit vlasy, vybírám podle stavu vlasů klientky. Nemám mezi nimi top favorita, protože každý udělá službu, kterou aktuálně potřebuji vyřešit.

Co se stane s vlasem po vyčištění?

Hned na začátek musím upozornit, že čištění není regenerace. Po odstranění nánosů z vlasů se ukáže pravá kvalita vlasu. Následovat by měla správná hloubková regenerace podle testu elasticity. Obvykle jsou vlasy i opticky světlejší a na povrch vylezou případné nerovnosti v barvě. Když se nad tím zamyslíme logicky, přes nánosy barva nemusí projít rovnoměrně a tím pádem vznikají různé odstíny. Právě proto každá jedna nová klientka u mna v salonu musí projít před barvením tímto rituálem. Výsledný efekt na konci procedury jsou lesklé, pružné vlásky, které někdy jako kdyby vstali z mrtvých Další benefity jsou objem, méně mastící se pokožka, při problematické pokožce zmírnění lupů.

Jak často chodit na čištění?

Toto je velmi individuální, pokud jen čistíme od nánosů, jednou za půl roku je ideál. Ale pokud je klientka plavec, nebo je po nějaké léčbě, tak bych ty vlásky pročistila i preventivně častěji. Pokud se stěhuje kosmetický pigment, například z černé nebo drogistické barev dělám tyto sezení iv dvoutýdenních intervalech. Samozřejmě, toto rozhodnutí bych vždy nechala na kadeřníka. Ten nános na vlasech cítíme v rukou

Domácí péče?

Obě značky mají přípravky i pro domácí použití Skvělé wellness sady od Malibu C pro plavce, při extrémně tvrdé vodě, speciální sadu na udržení blond barvy, či sadu Scalp pro zdravou pokožku, kterou trápí lupy. Tyto sady obsahují i sáčky s menším koncentrátem vitaminu C a E na udržení dobré kondice vlasu po čištění. Urban Alchemy má zase peelingový šampon na vlasy, který doporučuji používat tak jednou týdně, aby se z pokožky odstranili odumřelé části kůže.

Pro koho je čištění?

Pro každou z vás ať už máte barvené, nebarvené vlásky. Zda máte nebo nemáte problém s vlasovou pokožkou. A ani páni nejsou výjimkou.

Zajímalo vás:

Dokáže čištění vlasů odstranit hennu?

Nedávno jsem se dozvěděla, proč je tak těžké hennu dostat z vlasů. Henna se totiž váže na proteiny (základní stavební jednotka vlasu) a tím pádem pokud se chcete zbavit úplně henny se vlasy stihnou dříve rozpadnout. Při Henne bych volila intenzivnější čištění.

Stahuje Malibu C barvu?

Ano speciální ošetření CPR a DDL jsou určeny k vymytí pigmentu. Samotný crystal gel stáhne barvu maximálně o půl odstínu.

Odstráni čistenie aj brazílsky keratín?

O brazilském keratinu se budu rozepisovat v nejbližším blogu, ale čištění výrazně pomáhá se ho zbavit.

Mohu si koupit Malibu C na doma?

Hloubkové čištění patří do rukou výhradně kadeřníkem. Jelikož se nejedná o časově náročnou proceduru doporučuji si udělat výlet. Na povrchové pročištění vlasu se dá koupit například sada Hard Water.

Jaká je cena ošetření?

Cena závisí na délce vlasů, v ceně je zahrnuto: čištění, regenerace, konečný styling a začíná od 50 eur výše.

Kolik trvá čištění vlasů?

Cca třeba počítat 2 hodinky + -